Prague Royal View Apartments -

Dům a zahrada

Historie domu

Naše residence RoyalViewApartments leží v nejhezčí části Prahy – na Malé Straně. Malá Strana je nejromantičtější oblastí Matky Měst, rozprostírá se od řeky Vltavy až k Pražskému Hradu. Její součástí je i tzv. pražská Eiffelova věž – Petřín.

Dům u Bílého Dropa je původně gotický, ale během husitských válek byl v roce 1420 zničen a na jeho místě byl postaven o 60 let později menší dům. V červnu roku 1541 byl na Malé Straně velký požár, 155 stavení lehlo popelem a zůstalo pouze 78 budov. Po tomto požáru získal dům renesanční podobu. Současný a konečný styl domu je barokní.

Na fasádě domu se nachází busta, na níž je vyobrazen známý český malíř Jan Zrzavý, který zde bydlel posledních 16 let svého života. V domě můžete vidět reprodukce jeho obrazů.

Současným majitelem je česká rodina, která ctí historického ducha domu a chce ho co nejvíce zachovat.

Jak vyplývá z názvu ulice, naše residence leží pod Pražským hradem – jedním z největších hradních komplexů v Evropě.

V přízemí jsou dva obchůdky s českým historickým sklem a vánočními ozdobami, kde si můžete pořídit hezký dárek.

Dům má dvorek a součástí bude také vinárna s místem pro grilování, kde se můžete v letních dnech schovat před horkem. Jsou zde nádherné terasovité zahrady s venkovním sezením, slunečníky a wifi připojením. Největším překvapením pro všechny, kdo dům navštíví a vstoupí přes dvorek nahoru, je výhled právě z těchto zahrad. Ten každému vyrazí dech, tak to bylo i s námi při první návštěvě!

V domě není výtah, jelikož to není možné. Přijeďte do naší residence a sami uvidíte proč, dům je totiž částí historie Malé Strany.

Upozornění: Nedoporučujeme brát ssebou nadměrně velká a těžká zavazadla, k residenci je vstup po Zámeckých schodech a v residenci samotné (3 patra) není výtah. Pokud jste starší, či pohybově disponováni, dejte nám prosím vědět a my Vám rádi pomůžeme.

Naše zahrada

Leží přímo pod zahradami Pražského Hradu a je z ní krásný výhled na město. Je na vrcholu kopce a hosté si zde mohou natrhat výborné divoké hroznové víno.

Zahrada má tři poměrně strmé terasy, takže buďte opatrní a nenechávejte své děti bez dozoru. Po dešti může být povrch kluzký.

Na zahradě je venkovní sprcha. K dispozici jsou pro klienty deky, slunečník, gril a podložky na jógu.

U vstupu na zahradu

jsou pro Vás připraveny deky. 

Výhled ze zahrady